מאמרים

עיצוב גרפי

עיצוב משרדים///עיצוב חלל הכניסה למשרד / סדרת פוסטים בנושא עיצוב חללים עסקיים

חזור למאמרים

סדרת הפוסטים שלנו על עיצוב משרדים ממשיכה ומתקדמת והשבוע נעמוד על חשיבות חלל הכניסה למשרד.

חלל הכניסה למשרד הוא הרושם הראשוני של הלקוחות שלנו מאיתנו. אני שומעת מלקוחות רבים שלי (בעיקר בתחום השירותים) את המשפט הבא : "אני לא מוכר עיצוב, אני מוכר שירות. אנשים לא מעניין אותם איפה אני יושב, מעניין אותם שאני עושה את העבודה שלי כמו שצריך."

אז זהו , שלא .
לקוחות רואים במשרד שלך , אותך . הם מקישים ממראה המשרד – עליך , על ההתנהלות שלך.
משרד מיושן ומוזנח אומר להם שאתה נותן שירותים מיושן, מרושל שלא שם לב לפרטים , משרד מבולגן מעיד אצלם על בלגן פנימי , על התנהלות מבולגנת וכן הלאה . גם אם זה נשמע לכם מעט היקשי, זה נכון. במשרד מוזנח ולא מוקפד תצטרכו , אתם כנותני שירות להוכיח את עצמכם יותר במפגש הראשוני מאשר במשרד מעוצב, מוקפד ומסודר שירשים את הבאים בו ויגרום להם להתאהב בכם עוד לפני שהצגתם את עצמכם.

פעמים רבות לקוחות שלי רוצים לשפר אך התקציב העומד לרשותם מצומצם ומוגבל, הם רוצים לשנות אך חוששים להוציא את הכסף המועט שבידם על שיפוץ שלא יעשה שינוי אמיתי. במקרים אלו אני ממליצה להם להתמקד בחללים הציבוריים של המשרד תוך שימת דגש על הכניסה אליו.

הכניסה למשרד, היא הרושם הראשוני מהמשרד כולו, בכניסה לחלל (כל חלל) מתרחש הרגע הזה שבו אדם מוקסם או מאוכזב ולכן יש לה לכניסה חשיבות עצומה.

על אילו נקודות עלינו לשים את הדגש בבואנו לעצב את הכניסה ?

- נקודה ראשונה היא יצירת מרחב , הכניסה צריכה להיות פתוחה ככל הניתן על מנת ליצר תחושה של גודל אצל המבקר. לעתים נמליץ אפילו לוותר על אחד מחללי העבודה על מנת להגדיל ולהרחיב את הכניסה ובמשרדים קטנים במיוחד נשקול אפשרות שימוש בקירות זכוכית כדי להעמיק ולהגדיל כניסה צרה.

- עוד נקודה היא אור , כן אנחנו שוב חוזרים אליו. יש לנסות ולאפשר כניסה של אור טבעי לכניסה למשרד. משרדים רבים יושבים בבניינים גדולים עם מסדרונות ארוכים, פעמים רבות הדרך למשרד שלכם עוברת דרך חללים סגורים וחשוכים המוארים בתאורת פלורוסנט. החוויה של כניסה למשרד המואר באור טבעי המחברת אותך בחזרה לחוץ, משחררת ומרגיעה . ואיך אנחנו רוצים את הלקוחות שלנו אם לא רגועים :)

-         נקודה מרכזית היא הדרמה. הכניסה היא הפריים הראשון בסרט שהוא החוויה של הביקור במשרד שלנו. בדיוק כמו בסרט הפריים הראשון קובע פעמים רבות עד כמה נמשיך ונתעניין בסרט, אחת השיטות ליצור עניין היא דרמה. הדרמה יכולה לבוא לידי ביטוי בניגודי צבעים עזים, באלמנט תלת מימדי מרשים ורחב מימדים (זה יכול להיות דלפק הקבלה), תאורה מיוחדת שאינה אופיינית במשרד או שימוש בחומרים לא שגרתיים.  הדרמה היא האלמנט שיהמם את המבקר ויסיט את מבטו מנקודות חלשות יותר במשרד (פינישים גרועים של קבלן גרוע, חדר המשך צנוע יותר או אפילו בלגן) וזאת הסיבה שאני ממליצה לכל לקוח לחשוב מה יכול להיות אלמנט הדרמה שלו ואיפה הנקודה הרחוקה ביותר שהוא יוכל ללכת איתו.

- פונקציונאליות היא מרכיב חשוב גם הוא. על המבקר לפגוש כבר בכניסה את המזכיר או המזכירה על מנת שיוכלו לכוון אותו על פי הצורך . הכניסה היא המקום שמסביר לנו את החלל כולו, היא צריכה לאפשר למבקר להבין מבלי מילים לאן ולמי הוא אמור ללכת.

זהו השבוע, מקווים שעזרנו לכם .

אם תרצו להמשיך בשיחה על המשרד הפרטי שלכם, נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון או במייל דרך "צור קשר" באתר.