מאמרים

עיצוב גרפי

עיצוב משרדים///עיצוב תאורה במשרדים/ סדרת פוסטים בנושא עיצוב חללים עסקיים

חזור למאמרים

עיצוב משרדים///עיצוב תאורה במשרדים/ סדרת פוסטים בנושא עיצוב חללים עסקיים

למי מכם שלא מכיר אותנו , סטודיו דותו-לידז'י הוא סטודיו המתמחה בתהליכי מיתוג כוללים לעסקים מכל הסוגים. הסטודיו מציע ללקוחותיו שירותי עיצוב גרפי ופרסום הכוללים פיתוח לוגו ושפה גרפית למותגים חדשים וקיימים , לצד המחלקה הגרפית שלנו עובדת המחלקה לאדריכלות ועיצוב הפנים המתמחה בפתרונות עיצוב לחללים עסקיים בכל הרמות והגדלים, בשנים האחרונות עיצבנו משרדים, עסקים בתחום המזון, בתי מלון ואפילו דירות בתחום הפרטי.
החלטנו להעלות בשבילכם סדרות פוסטים שיסקרו נקודות חשובות בתכנון ועיצוב לעסקים.
כל סדרה תעסוק בחללים מסוג אחר וכל פוסט יחדד נקודה ספציפית לגבי אותם חללים.בסדרה זו נעסוק בעיצוב משרדים ונסקור נושאים שונים עליהם צריך לתת את הדעת בבואנו לעצב חלל משרדי.

אז כפי שכבר ציינתי , עיצוב פנים למשרדים שונה בתכלית מכל עיצוב אחר. משרדים דורשים מאתנו המעצבים לשלב בין פונקציונאליות טכנית מסוימת מאוד (רמות הארה, בטיחות, אקוסטיקה, אסטרטגיות למיקסום תפוקת עבודה ועוד) לבין חומרי העבודה של עיצוב באשר יהיה (קומפוזיציה, מוקדי חלל, תנועה בחלל, חומרים וכו') .
בעוד שכל מעצב יוכל לעזור לכם לבחור חומרים, גוונים או תאורה , אדריכלים ומעצבים המתמחים בעיצוב משרדים יוכלו להעניק לכם פרספקטיבה רחבה יותר על הצרכים הטכניים שלכם ולפרוס בפניכם את כלל האפשרויות הקיימות היום בשוק לפתרון בעיות שייווצרו בהמשך הדרך .

היום נתמקד בצרכי התאורה הייחודיים למשרדים.

משרדים הן חללים שעובדים שעות רבות, להבדיל מהבתים שלנו בהם אנחנו שוהים לרוב ישנים במשרד אנחנו ממש חיים . התאורה במשרד צריכה להיות מצד אחת חסכונית, מצד שני חזקה דיה שנוכל לכתוב לאורה ולא פחות חשוב שתתן לנו הרגשה נעימה. על מנת להגיע לקומבינציה אידיאלית, אנחנו ממליצים לרוב לעשות שימוש גם בגופים שוטפים פלורוסנטים או מבוססי LED (עם אור חם!!) שיתנו מענה לכמות האור הגדולה שאנו זקוקים לה , ובמקביל לשלב תאורה חמה (ממש צהובה) בשקועים או במנורות עומדות (כן , כן מנורה עומדת יכולה לעשות פלאים במשרד) . השילוב הזה בין אור טכני (הפלורוסנטים או LED) לבין אור דקורטיבי תהפוך את המשרד מחלל קר ולא נגיש למקום חמים ונעים.

עוד סוג של תאורה , אולי החשוב מכולם, הוא האור הטבעי . אנשים רבים מבטלים בקלות מידי חלונות במשרד , בין אם בשביל להשעין עוד ארון ובין אם למקסם חלוקה, מתוך הנחה שזה לא נורא אם אדם ישב בחדר שגם ככה מואר.  זו טעות נוראית !!!   אור טבעי הוא צורך בסיסי של בני אדם , כפי שציינתי מקודם אנחנו מבלים את רוב שעות העירות שלנו בעבודה, אנשים שלא רואים אור טבעי במהלך יום העבודה שלהם מאבדים את הקשר עם החוץ וחשים תשושים ומבולבלים יותר מבד"כ. מחקרים שונים הראו כי עובד הפועל בחדר ללא חלון הוא עובד פחות יעיל . ממש ככה , תפוקת העבודה של עובדים גבוהה יותר כשיש להם חלון במשרד. מסיבות אלו, וסתם כי אתם רוצים שיהיה לכולם נעים במשרד, גם במצבים בהם אנו נדרשים בלית ברירה ליצור משרד ללא חלון, תמיד מומלץ ליצר חלונות פנימיים בתוך המשרד להכנסת האור מהחללים בעלי החלון פנימה לאלו שלא שפר עליהם מזלם . עוד טיפ הוא לנסות ולתכנן דווקא את האזורים שאינם אזורי עבודה אישיים במרכז כך שהם יהיו נטולי החלונות , חדר הישיבות, המטבחון, השירותים  וכו'.

מספר נקודות לסיכום:
-  ערבבו בין סוגי תאורה שונים והקפידו להשתמש באור חם ליצירת אווירה מזמינה.
-  שימרו על האור הטבעי , הגדירו אותו כצורך עליון וחפשו פתרונוות יצירתיים על מנת שלא ליצור       חללים ללא חלונות.
-  במקרה של חוסר ברירה מקמו את החללים המשותפים של המשרד, בהם מבלים מעט זמן יחסית, כך    שהם יהיו נטולי החלונות. השקיעו בהם , בחומרי הגמר והריהוט כפיצוי וטשטוש המחסור בחלון.
-  אל תפחדו להשתמש בתאורה דקורטיבית שהייתם שמים אצלכם בבית, משרד ביתי יגרום ללקוח
תחושה מזמינה והזדהות מהירה אתכם כנותני שירות.

מקווים שנתנו לכם חומר למחשבה והארנו לכם פינות  :)